OnePlus’tan yeni model: Nord CE 4 Lite 5G

OnePlus, iki ay önce global olarak tanıttığı Nord CE 4 modelinin ardından şimdi de Nord CE 4 Lite 5G modelini duyurdu. OnePlus’ın yeni telefonu için bir mikro site oluşturduğu ve tasarımını paylaştığı açıklandı. Ayrıca, bu telefonun Amazon üzerinden Hindistan’da satışa sunulacağı da doğrulandı. Yeni model, geçen yılın Nord CE 3 Lite 5G modelinin halefi olarak piyasaya sürülecek.

OnePlus Nord CE 4 Lite 5G‘nin lansman tarihi belli oldu. Bu yeni cihaz 24 Haziran’da saat 19:00’da tanıtılacak. OnePlus, Nord CE 4 Lite 5G’nin bütçe dostu akıllı telefon pazarında devrim yaratacağını belirtti. Günlük kullanımdaki tipik endişeleri hafifletmek için tasarlanan bu cihaz, kullanıcıların beklentilerini karşılamayı hedefliyor.

OnePlus Nord CE 4 Lite 5G, Nord CE 4 ile aynı tasarıma sahip olacak ancak cihazda bir uyarı kaydırıcısı bulunmayacak. Sol tarafta SIM kart yuvası yer alırken, sağ tarafta ise güç ve ses kontrol tuşları yer alacak. Telefon düz bir çerçeve tasarımına ve hap şeklinde çıkıntılı bir kamera modülüne sahip olacak. Mikro siteye göre cihazın 50 MP Sony LYT-600 ana kamerası bulunacak, ancak ikincil lens hakkında bilgi verilmemiş. Nord CE 4 Lite 5G, Mega Mavi renk seçeneği ile piyasaya sürülecek.

OnePlus ayrıca Nord CE 4 Lite 5G’nin 120 Hz AMOLED ekranla geleceğini ve 2.100 nit maksimum parlaklığa sahip olacağını doğruladı. Bu, selefinin LCD paneli ve 550 nit maksimum parlaklığı ile karşılaştırıldığında önemli bir yükseltme. Cihaz, Nord CE 4 ve premium OnePlus 12 serisinde de bulunan ıslak ellerle etkileşim için Aquatouch teknolojisini içerecek. Yeni model, 80W kablolu ve 5W ters şarj desteği ile 5.500 mAh batarya ünitesiyle gelecek.

OnePlus, Nord CE 4 Lite 5G’nin işlemcisi, konfigürasyonları ve diğer kamera özellikleri hakkında henüz ayrıntılı bilgi vermedi. Lansman öncesi bu bilgilerin de açıklanması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir